top of page

2019 Burç yorumları

Güncelleme tarihi: 6 Eki 2019

Yükselen güneş ve ay burcunuzla birlikte okumanızı tavsiye ederim.

Koç ve Yükselen Koç  Yeni yıla güçlü bir giriş yapacaksınız burcunuzun üzerindeki sinirsel gerginlik biraz olsun azalacak dengesiz enerji kullanımı hafifleyecek enerjinizi nasıl yönlendireceğinizi kendinizi nasıl telkin edeceğinizi iyi bileceksiniz,aşk hayatınızda karşı tarafı dinleyip birlikte hareket edebilmek adına biraz daha anlayışlı olmalı partnere ve karşınızdakilere de söz hakkı vermelisiniz onlarında tercihleri olabileceğini göz ardı etmemelisiniz. Yıl boyunca eğitim seyahat hukuki konular spiritüel alanlar teknoloji iletişim akademik konularda büyük ilerleme kat edebilecek olumlu etkiler alacaksınız.Gerçekleştirebileceğinizi düşündüğünüz bu bahsettiğim alanlarda olumlu etkilerin havai etkisine kapılıp hayatın gerçeklerini göz ardı etmemelisiniz, çalışma sorumluluk ve kariyer alanlarında ciddi sınavlardan geçeceksiniz bu aynı zamanda ev aile gayrimenkullerinize de yansıyacak.İstekleriniz doğrultusunda atacağınız adımlar size şans getirirken kariyer ve toplumsal imajınızı da göz önünde bulundurmayı unutmayın . 

Boğa ve Yükselen Boğa Büyük iyicil Jüpiter 8.evinizden geçiyor.Krizler derin dönüşümler, alacak verecekler, başkalarının kaynakları, miras konularında  rahatlama zamanı geldi,borçları ödemek için iyi bir zaman olacak,bankalarla ilgili yapacağınız işlemler,kredilerle ilgili eylemler iyi etkiler altında olacak. Kaynaklarınızda artış deneyimleyeceksiniz evli olan boğalar için eşin kazancında artış beklenebilir,miras bekleyenler için istenen miras gelebilir, ortak iş yapanların kazancı artabilir. 8.ev konuları krizi de anlattığından krizlerin fırsata çevrilebileceği bir yıl olacak. Bu yıl kangren olmuş bölgeden kurtulacağınız bir yol olacak. Eğitim, yurt dışı,seyahat ve uluslararası işler alanında büyük sorumluluklar üstlenecek bunun altından kalkacaksınız, kendinizi sosyal yaşamdan mümkün olduğunca soyutlamamaya gayret etmelisiniz. Jüpiterin 2.evinize yaptığı karşıt açı kendi maddi durumunuzun farkına varmanızı sağlayacak ve bu alanda gelişmenize neden olacak. Mart 6 sonrasında Uranüs yeniden boğa burcunda direkt hareketine geçecek bundan en çok boğa burcunun 1. dekanın da doğanlar ve yükseleni 1.dekan da olanlar etkilenecek.Boğanın konfor rahatlık huzur ihtiyacı Uranüsün gelmesiyle sarsılabilir.Sizler bir düzen kurmak isterken uranüs dengeleri sarsabilir,doğru dengeyi sağlamak sizi elinizde dengeli spor dengesizlikleri ortadan kaldırmak adına etkili olabilir. Yılın başlarında gizli aşklara gizli düşmanlıklara aman dikkat.Bu yıl yükleneceğiniz sorumluluklar 2020 de yaşayacağınız kariyer alanındaki deneyimler için bir fragman olacak. 

İkizler ve Yükselen İkizler İkizler şansının farkında olacak! Uzun zamandır kurulamayan dengeler bu yıl yerini aşka ve şansa bırakacak bir yandan elini aşk bir yandan şans tutacak aşk hayatında yaşayacağınız bolluk kararsız kalmanıza neden olabilir ve bir yandan aşktan yana özgürleşmekte isteyebilirsiniz fazla özgürleşme isteği aldatmaları partner değişikliğini gündeme getirebilir,rahatlık isteği özgürlük arzusuyla beraber var olan ilişkilerin bitmesine zemin hazırlayabilir,ne için neden vazgeçtiğinizi iyi düşünün.İkizler için bu yıl en büyük risklerden biri baş koyacağı yolda işi  kariyeri topluma verdiği imajını zedeleyebilecek olması. Kendi ellerinle kendi işini bozma ikizler. Evet bu doğru kişi o zaman işi bırakıyorum deyip sakin boş verme. İsteklerin doğrultusunda sakin emin adımlarla daha resmi bir şekilde ilerlemelisiniz. Sorgulayan yanını bir kenara bırakacak ve karşındaki insanlara inanmayı seçeceksin. Her zaman rahat olan iletişimin bu yıl daha da rahat olacak. Ölüm kalım mahkeme krizler eşin maddi durumu başkalarının kaynaklarını yönetmek konusunda sınavlardan geçeceksin. Bu yüzden yukarıda bahsettiğim iyi gelişmeler seni derin vazgeçmelere itmesin her zaman bir seçeneğin daha olmalı . Aşk için arkadaşından vazgeçme . Ortaklı iş kurmak için girmiş olduğun topluluklardan vazgeçme kendini yine alışkın olduğun ortamlarda aynı fedakar biçimde ortaya koymalısın dengeler düzgün olursa hayat kolaylaşır.İkizler aşkın gözünü kör etmesine izin verme. 

Yengeç ve Yükselen Yengeç Kadersel etkilerin üzerinize de olacağı bir yıl deneyimleyeceksiniz. İnsanlarla olan birebir iletişimlerinizde kendinizi mesafe koymak zorunda hissedebilir normal dışı soğuk davranışlar sergileyebilirsiniz bu zamana kadar yaşamış olduğunuz deneyimler size onların kötü olduğunu düşündürebilir. Karamsarlığa kapılmayın her yaşanan gelecek günlerin öğreticisidir. Güzel günlere hazırlık aşamasında o dişler sıkılacak.Gündelik hayatta daha aktif rol oynayacak hizmet sektöründe ve çalışma alanınızda güzel bir genişleme yakalayacaksınız.Kariyer potansiyelleriniz ve çalışma koşullarınız gayet olumlu etkinlecek bununla birlikte maddi açıdan yüzünüz gülecek. Birebir ilişkilerinizde buzları kırmaya özen göstermeli empati yönünüzü ön plana çıkarmalısınız. Evli olanlar ,ortaklı iş yapanlar bu alanda gerçekleri göz ardı etmeden yere sağlam basarsa güzel bir sınav verimi olacak.Evlilik bu sene önermiyorum. Aynı zamanda yeme içme bozuklukları yaşanabilir, zayıflamak isteyen yengeçler için Satürn karşıtlığı faydalı olacak ama aynı zamanda bu Satürn karşıtlığı kendinize olan güveni aşağıya çekebilir, motivasyonunuzu yüksek tutun hayata en iyi olduğunuz alanlardan bakın. 

Aslan ve Yükselen Aslan Mesleki ve kariyer alanında alışılmış dışı değişimlere hazır olun. Sistem değiyor farkınızı ortaya koyacak toplumsal alanda ses getireceksiniz yenilikler etrafınızı saracak sizin yaşayacağınız değişim çevrenizin de bir o kadar hoşuna gidecek. İhtiyacınız olan yüreklendirilme ve övgüyü bol bol bulacaksınız,aşktan yana şansınız açık biri gider biri gelir aman benim çarkım her türlü döner deyip hayata karşı tembellik etmemelisiniz.Ben bir köşede oturayım dünya etrafımda dönsün demek yok, her zamankinden fazla koşturma içinde olmanız gerekecek krizleri yöneten aranan kan siz olacaksınız. Çalışma sisteminiz oturtur değişimlere açık olursanız maddi gücünüz yılın ikinci yarısında artış gösterecek. İstediklerinizi elde etmek için her zamankinden daha iyi bir zaman bu sizi tamam ben doydum her şey gayet güzel daha geriye ne kaldı düşüncesine itebilir beraberinde tükenmişlik sendromuna açık olabileceksiniz bu özellikle aslan burçları için aktif olacak . Vazgeçmek yerine gerçeklere sıkı sıkı tutunmayı ihmal etmeyin. Unutmayın burası sizin sahneniz ve  başrol sizsiniz.

Başak ve Yükselen Başak Aile yuva ev emlak ve gayrimenkuller alanında iyi etkiler altındasınız 4.evinizden geçen Jüpiter evinizi genişletecek evinizdeki huzur size motivasyon katacak babanız veya ebeyinlerinizle olan iletişimleriniz artacak. Eğer emlak işi yapıyorsanız bu yıl bol toprak sahibi olabilirsiniz fakat sizin için asıl risk ikili ilişkiler olacak ikili ilişkileriniz adına vereceğiniz kararları sağlam temeller üzerine kurmalısınız. Çocuklarınız var ise bu alanda uğraşmanız gerekecek onlarla ilgili sorumluluklar alacaksınız veya onlara sorumluluklar vereceksiniz,eğer çocuk sahibi olmak isteyen bir başaksanız bu yıl bu konuda verimli olmayabilir olmuyorsa zorlamayın ince eleyip sık dokumayın akışa ve evrenin salıvermişliğine teslim olmayı deneyin böylelikle isteklerinize daha kolay ulaşabiliceksiniz. Ani bir yurtdışı seyehati,sasın yayın alanındaki gelişmeler hayatınızın baş rolü olabilir kendinizi bir anda farklı bir yaşam biçiminde bulabilirsiniz.kariyerinizde aktif ve eğlenceli kendinizi gösterip geliştirebileceğiniz bir yıl olacak.Arkadaş çevreniz genişleyebilir yenilikler sizinle olacak. Sorgulamadan kabul etmeyi deneyimleyebilirsiniz. 

Terazi ve Yükselen Terazi Uzun zamandır ilişkilerinizdeki dengesizlikler denge bulma yolunda gidecek. Özellikle 6 Mart sonrası ilişkiler  evinizden çıkacak Uranüs partnerleriniz,iş ortaklarınızla olan iletişiminizde rahat bir nefes aldıracak. Bol iletişim bol eğitim bol seyahat bol okuma bol yazma çok aktif bir zamandan geçiyor olacaksınız. İletişim ön planda olacak,şimdiden yurt dışına yatırım yapabilirsiniz örneğin yurt dışında okuma ortada iş kurmak oradaki insanlarla tanışmak,uluslar arası isler yapmak basın yayın haberleşme organlarında yer edinmek karşılıklı bilgi alışverişinde olmak söylemek istediklerinizi kolaylıkla ifade etmek için mükemmel bir yıl olacak. Sağlığınıza dikkat etmelisiniz geçen yıllarda yaşamış olduğunuz problemler geçmek üzere tekrar kendini gösterebilir fakat geçmek üzere! Tıp iletişim haberleşme teknoloji basın yayın sektöründe başarılı olabilirisiniz potansiyellerinizi göz önünde bulundurun.Ev hayatınızda veya ebeveynlerinizle yaşayacağınız zorlukların ikili ilişkilerinize ve sağlığınıza yansımasına izin vermeyin. Ev değişikli aileden uzaklaşma aileden ayrı yere taşınma gibi durumlar gündeminizde olabilir.Kendi başınıza hareket etmek isteyeceksiniz.

Akrep ve Yükselen Akrep Planlanmamış ilişkiler hesapta olmayan evlilik kararları ve hiç aklınızdan geçmeyen evlilik tekliflerine hazır olun uzun süre boyunca (7 yıl)6 mart itibariyle Uranüs 7. evinizde olacak ben ortak iş yapmam diyen akrepler bu konuda güvencelerini aşacak ve yeni süpriz karalar alacaklar.Bolluk bereket ve büyük şansın gezegeni sizin 2. evinizden geçiyor para para para bu yıl en çok yüzünüzü maddi değerleriniz güldürecek parasal olarak genişleme kaydedebilecek ve varlıklarınızı arttıracaksınız taşınabilir varlıklarınız da artacak . Kardeşleriniz yakın akrabalarınız çok yakın arkadaşlarınızla ilgili zorlanmalar deneyimleyebilir aynı zamanda yapacağınız veya yapmaz istediğiniz kısa yolculuklar da zorlanmalar aksamalar yaşayabilirsiniz. 5.evinizde bulunan Neptün aşk hayatınızda , çocuklarla ilgili konularda,hobileriniz,kişisel aktivitelerinizle alakalı konularda çok fedakar olduğunuzu göstermekte bu alanlarda farkında olmadan ciddi harcamalar yapabilirsiniz bu yüzden maddi kaynaklar gelişti derken gidişlerini de kontrol altına almanızda fayda var .Aşkta karşınızdakinin ve kendinizin ne istediğini bilmeli az da olsa hem kendinizi hem karşı tarafı sorgulamaktan çekinmemelisiniz. Sinirsel gerginlikler 6 Mart sonrası hafifleyecek. 

Yay ve Yükselen Yay Yılın enlerinde olacaksınız şans yüzünüze gülecek uzun zamandır yapmayı planladığınız herşeyin kolaylaşarak önünüze geldiğini görecek ve hayalini kurduğunuz ne varsa peşinden gidebileceksiniz. Yurt dışı gezileri uluslararası işler ve medya organlarında aktif rol oynayacak hayatın keyfini çıkaracaksınız. Jüpiterin 1. evinizden yani sizi temsil eden evinizden geçisinin vereceği rahatlık aşırı yeme aşırı keyiften kilo alma konularını gündeme getirebilir,Jüpiter değdiği yeri genişleten bir gezegendir size değdiğinde dış görünüşünüz genişletebilir bu yüzden beslenme alışkanlıklarınıza dikkat etmelisiniz. Bedensel zevkler,içki ,kumar, şans oyunları ile ilgili meşguliyetlerinizi de kontrol altında tutmalı aşırıya kaçmamalısınız bu durum maddi açıdan sizin planlamadığınız biçimde geçicide olsa zorlanmanıza neden olabilir.Eylemlerinizin ortaya çıkaracağı sonuçları önceden göz önünde bulundurmalısınız. İlişkiler evinizin Jüpiterden alacağı karşıt açı tesadüfi iyi etkiler yaratabilir uzun süren ilişkiniz evliliğe dönebilir. Karşınızdaki insan sizin için güzel adımlar atabilir. Ortaklı işlerinizde fayda göreceğiniz fazlasıyla aktif olacağınız bir yıl olacak yeni insanlar ve sevdiğiniz dostlarınız mıknatıs varmışcasına etrafınızda olacaklar çekim gücünüz Jüpiterinki kadar aktif olacak . Bazı yaylar ise fazlasıyla özgürleşmek isteyebilir kimi yaylar ilişkilerini bitirebilir kimileri eşlerinden boşanabilir fakat radikal kararlar almadan önce farklı alternatifleriniz olup olmadığını sonradan pişman olup olmayacağınızı iyi düşünmelisiniz. Eğitim öğrenim hayatınızda ilerlemeler söz konusu olacak. Yay temalarındaki meslekleri icra edenler bu yıl mesleki başarıların tadını çıkaracaklar hukuk tıp akademisyen siyaset turizm ve finans sektöründe olanlar artıların tadını çıkaracaklar. 

Oğlak ve Yükselen Oğlak  Zodyak’ın en dirayetli en güçlü burcu olan oğlakların büyük sorumluluklar alması gerekecek omuzlarında dünyanın yükü varmış gibi hissedebilirsiniz her şey üstünüze atılmış ve etrafta kimse kalmamış gibi hissedebilirsiniz ama biliyoruz ki sizler bunun üstesinden gelebilecek olduğunuz için böyle bir tecrübeyi deneyimliyor olacaksınız.Allah dağına göre kar verir kimseye kaldıramayacağı yükü vermez. Herkese soğuk ve mesafeli olmak zorunda hissetmemelisiniz her kul dünyanın en kötüsü olacak değil ya melankoliye düşme hayatta iyi insanlarında olduğunu eğer bakmayı bilirsen göreceksin. İç dünyanı gelitireceğin kanayan yaranı saracağın umutlarını yeniden yapılandıracağın zamanlardan geçiyorsun. Küllerinden yeniden doğacak derin değişim dönüşümler yaşayacak ve yeniden ayağa kalkacaksın başına gelen iyi ve kötü şeylerin hiçbiri sebepsiz değil. Kendini sorumluluklar altında ezilmiş ve hakettiğinin verilmediğini düşüneceksin sakın çalışmaktan çabalamaktan vazgeçme. Tırnaklarınla kazıyarak emeğinle çalışma azminle iyi yerlere geleceksin. Kendini izole etmek yerine karşına çıkacak insanlara yeni ilişkilere şans vermeli gelecek iş tekliflerini düşünmelisin. Her taşın altına tek başına elini sokma zorunda değilsin bunu unutma. Kendi sorumluluğunu alırken rahatlamak için birazda kafanı kaldırıp dışarıya bakmalısın sana uzanan elleri görmezden gelme. 

Kova ve Yükselen Kova Arkanızdan bir takım işler döndüğünün farkında olmayabilirsiniz düşmanı uzakta aramayın kendinizi kıskançlara hilekarlara karşı korumalısınız 12. ev Satürn ve Pluto tarafından etki altında olacak özellikle yaşlı bireylerle ilgili bir tür sorunlar karşınıza çıkabilir,bakıma ihtiyacı olan yaşlılarla ilgilenebilirsiniz veya yaşlı biri arkanızdan iş çevirmeye çalışabilir aynı zamanda yaşlı birinin rahatsızlığı söz konusu olabilir unutmayın 12. ev hastalıkları temsil eder ölümü değil,hemen aklınıza kötü şeyler getirmeyin. Kova Satürn’ün temsil ettiği burçlardan biri olduğundan ve 12. evinize çalıştığından kendinizi siz zora sokabilirsiniz. Bu durumda astroloji camiyasında en bilinen tabir 1.evin yöneticisi 12.evdeyse kişi kendinin düşmanı olur. Kendinizin düşmanı olmayın kendinizi izole etmeyin arka planda olmak istebilir gündelik hayatın içinden kaçabilirsiniz. Meditasyon yapanlar psişik, spiritüel konularla ilgilenmek için yeniden doğuş yaratacak bir etki,bu süreçte iyi taraftan bakalım kitap yazmak için iyi bir etki,ciddi projeler için çalışmak,kamera arkasında çalışmak,kendinizi göstermeden yapacağınız işler hayatınızda aktif rol oynayacak. Jüpiter 11.evinizden geçiyor arkadaş ve sosyal çevreniz fazlasıyla genişleyecek toplumda sevilen saygı duyulan yeni bir çevre içinde olacaksınız.İşinizden gelen kazancınızda artış gerçekleşecek. Maddi imkanlarınızı fedakar bir biçimde harcamaya yatkın olacaksınız.Bağış yapmak,zorda olanlara yardım etmek,gereksiz yere gereksiz şeylere harcama yapmak gibi bu durumu dengede kullanırsanız kendinizi maddi olarak çok yıpratmamış olacaksınız eğer imkanlarınız iyi değil ise cebinizden çıkacak gereksiz veya gerekli tüm harcamaları sıraya koymalısınız ve bunları önceliklerine göre nitelendirmelisiniz..Yönetilmek istemiyorsunuz fakat güçlü bir partere ihtiyacınız var partner arkadaş çevresinden gelebilir bezende gözünüzün önündekini görmeyebilirsiniz. 

Balık ve Yükselen Balık iş hayatınızda mesleki kariyerinizde kendinizi göstereceğiniz bir yıl olacak,ünlü olmak topluma kendini tanıtmak için iyi bir zaman bu sırada yükselişinizi kıskananlar olabilir arkadaş çevrenizden dahil olduğunuz guruplardan pürüzler çıkabilir yolunuza taş koymak sizi durdurmak isteyenleri umursamayın işteki başarı ev hayatınıza ve ailenize de yansıyacak kazancınızı biriktirmek ve sisteme oturmak için yeni bir düzen sağlayacaksınız işten kazandıklarınızı nereye koymanız gerektiğini bileceksiniz. Herkese faydam oldu bir kendime olmadı dediğinizi duyar gibiyim artık dengeler değişiyor kendiniz için mücadele etmenin vakti geldi.Çok yakın dostlarınız akrabalarınız kardeşleriniz ve yapacağınız kısa mesafe yolculuklarla ilgili beklenmedik gelişmeler sizi bekliyor. Başkaları için kendi ideallerinizden vazgeçmezseniz eğer evrenle bütün bir enerjiye sahip olduğunuzdan büyük şansı kendinize çekmeyi başarabileceksiniz. Kendi işinizi kurmak için iyi bir zaman. Karşınıza eşinden ayrılmış çocuğu olan eş adayları çıkabilir. Partnerlerinizi iyi araştırmanızı öneririm. Bu demek değil ki bütün balıkların karşısına çocuklu kişiler çıkacak sadece olası ihtimaller içinde bir öngörüdür. Hayal gücü en yüksek zodyak ın evrenle en bütün burcu olarak bu sefer düşlerinize set çekecek ve harekete geçmek için elinizdeki iyi fırsatları değerlendireceksiniz. Bütün olmak sizin için çok önemli sizi siz olduğunuz için tüm saflığınızla seven dürüst insanlara şans verin. Etrafınızda sizden faydalanmaya çalışan insanlar olabilir evet demeden önce sorgulamanızda fayda olacak . Kendiniz için savaşma zamanı bunu iyi değerlendirin.

Yapmış olduğum öngörüler için yükselen burcunuzla birlikte güneş ve ay burcunuzuda okumanızı tavsiye ederim. Yorumlar genel kapsamlıdır,kişisel haritalarınzdaki etkileri çok daha farklı olabilmektedir gezegen yerleşimlerimiz ve bizi biz yapan dereceler tüm potansiyellerimizi değiştirebilir. En doğru yoruma ulaşmak adına kişisel doğum haritanız hakkında danışmanlık almak için iletişime geçiniz.  Sevgiler Businka
10 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page